|
Kaydol
Okunma: 9869
Son Truvalılar PDF Yazdır E-posta

SON TRUVALILAR- Truva'nın Kayıp Kökleri

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Hektor`un intikamını almak!

Onlar, Anadolu`da kazandıkları büyük başarılardan sonra "Truva`nın intikamını aldım" dediler; onlar kendilerini Truvalı kahraman Hektor`la özdeşleştirdiler, onlar Doğu`nun son kahramanları, Son Truvalısı idiler. Onlar Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk`tü.

Son Truvalılar`ın çıkış noktası, Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk`ün kendilerini "Doğu kahramanlığının" sembolü Truva`yla özdeşleştirmeleridir. Son Truvalılar`da cevap verilen sorulardan bazıları şunlardır:

Homeros`un İlyada ve Odysseia destanlarının bilinmeyen kaynakları nelerdir?
Atlantis ve Mu gibi "kayıp uygarlıklarla" Truva arasında nasıl bir ilişki vardır?
Truva Savaşı`nın, tarihin ilk "medeniyetler çatışması" olduğu doğru mudur?
Truva Savaşı`yla Çanakkale Savaşı arasındaki "düşündüren" benzerlikler nelerdir?
Batı neden önce Truva`yı Türklerle özdeşleştirmiş, sonra Truva`ya sahip çıkmıştır?
Nazi lideri Hitler`in sahip çıktığı Truva bulgusu nedir?
Truvalıların devamı olan Roma`nın kurucusu Etrüskler "Türk kökenli"midir?
Ve Truvalılar Türk müdür?

Köklü uygarlığımızın derinliğini ortaya koyan Son Truvalılar, tarihe bakışınızı değiştirecek özgün ve bilimsel bir çalışmadır.
Son Truvalılar, arkeolojik ve antropolojik bulgular ışığında tarih içinde Truvalıların izini sürmektedir.
Siz de eğer Son Truvalılarla birlikte bu yolculuğa katılacak olursanız, yakışıklı Prens Paris`le güzel Helena`nın dillere destan yasak aşkını gözlerinizle görecek, Truva Savaşı`nda Hektor`la Aşil`in mücadelesine tanık olacak, Son Truvalı Aenias`la birlikte maceralı bir yolculuktan sonra İtalya`ya varacaksınız. Kayıp Kıta Atlantis`ten Kayıp Kıta Mu`ya, Antik Girit`ten eski Mısır`a, Anadolu`dan Mezopotamya`ya; Hititlere, Sümerlere, oradan da Orta Asya`ya kadar uzanacaksınız. İlyada ve Odysseia`nın anlatıcısı ünlü ozan Homeros`la tanışacak, Schliemann`ın bulduğu hazineleri görecek, en önemlisi de Topkapı Sarayı`nda Fatih`le tanışıp oradan Ankara`ya geçerek Atatürk`le Truva`yı konuşacaksınız!

 

Yorumlar  

 
+9 #1 Musa Kundakcı 17-08-2011 23:34
ROMAİ MPARATORLUĞUNUN KURANLAR TÜRKMÜDÜR? Bu soruya ilk bakışta çoğunluk hayır diyecektir.Sizlere sadece bir soru soracağım.İnsanlık tarihinde TÜRKLER VE ROMALILAR dışında kuruluşlarında KURT İLE İLGİLİ EFSANE OLAN ULUS varmıdır?Türk ulusunun Asena'sı ile Romus ve Romulusun benzeyen ve ayrılan yanları nedir?
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Motorcular.com

mini2017kontrol0001881