|
Kaydol
Okunma: 8741
Atatürk ve Kayıp Kıta Mu 1 PDF Yazdır E-posta

YILLARDIR SAKLANAN BÜYÜK SIR AÇIĞA ÇIKIYOR! BİR EFSANE GERÇEK OLUYOR…

Her şey 1930’lu yıllarda Atatürk’ün ileri sürdüğü Türk Tarih Tezi’yle başladı. Atatürk, 1932’den sonra Türk Tarih Tezi’nin “kayıp parçası”nın peşine düştü. “Türklerin Orta Asya’dan önceki ilk yurtlarını” arıyordu. Bu amaçla 1934 yılında Tahsin Bey’i Meksika Büyükelçiliği’ne atadı. Tahsin Bey’in gizli görevi Türklerle eski Amerikan halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı. Tahsin Bey, Meksika’daki araştırmalarının sonucunda şaşırtıcı bir bilgiyle karşılaştı. Bu bilgiye göre Türkler, MÖ 12.000’lerde bir doğal afet sonunda Pasifik Okyanusu’nda sulara gömülen Kayıp Kıta Mu’dan Orta Asya’ya göç etmişlerdi.

Atatürk Kayıp Kıta Mu’da ne aradı?
Tahsin Bey’in Meksika’dan Atatürk’e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı?
Atatürk, J. Churchward’ın Mu konulu kitaplarını neden Türkçeye tercüme ettirdi?
Atatürk, Tahsin Bey’in bazı raporlarını neden eleştirdi?
Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi?
Türkçe ile eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler neyin işaretiydi?

Ve daha pek çok bilinmeyenin yanıtını “Atatürk ve Kayıp Kıta Mu”da bulacaksınız. Elinizdeki kitap Atatürk’ün daha önce “hiç bilinmeyen” bir özelliğini ilk kez tüm boyutlarıyla ortaya koymakta ve Atatürk’ün ömrünün son yıllarındaki “büyük arayışına” ışık tutmaktadır. Bu kitapta okuyacaklarınız sizi hem çok şaşırtacak, hem çok düşündürecek, hem de Atatürk’le ilgili bilgilerinize çok özgün katkılar yapacaktır.

“Atatürk, Türklerin Orta Asya’ya gelmeden önce Mu kıtasında yaşadıklarına çok emin bir şekilde inanırdı, ama bu konudaki yoğun araştırmaları 1938’de son nefesini vermesiyle bitiverdi.” Atatürk’ün Kütüphanecisi Nuri Ulusu

 

Yorumlar  

 
+4 #1 İlker Ayvaz 11-05-2012 23:21
Selamın Aleyküm Hocam Ben Sizin Bu Kitabınızı Çok araştırdım Şuan Yarısındayım okumaya Devam ediyorumm.. Size İnanıyorum Bu Kitapda Anlatılanlar çok doğru geliyo bana çok anlaşılır bi şekilde anlatmışsınız vee gerçekten çok kaliteli bir kitap emeğinize sağlık facebook hesabınız varsa eklerseniz sevinirim facebook.com/27.Ruby lütfen ekleyin..
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Motorcular.com

mini2017kontrol0001881