|
Kaydol
Okunma: 4236
ADNAN MENDERES KARISINI ALENEN ALDATMIŞTI PDF Yazdır E-posta

Karısını aldatan mağdur olamaz" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan, bırakın siyasi ahlakı hiçbir tür ahlaka sığmayacak biçimde siyasetteki en büyük rakibi Deniz Baykal'a "bel altından vurarak" pirim yapmaya çalışmaktadır.

Tayyip'in bu saldırısını kısaca analiz edersek:

 

1. Kasetteki görüntüleri, henüz kesinleşmeden peşinen Baykal'a aitmiş kabul etmektedir.
2. Yargının bu konuda vereceği kararı beklemeden kendisi karar vermektedir. Başbakan Ergenekon konusunda da benzer bir tavır sergilemiştir.
3. "Karısını aldattı" diyerek Baykal'a saldıran başbakan AHLAK İSTİSMARI yaparak siyasi rakibini kamuoyu karşısında rencide etmek istemektedir.
4. İktidara gelirken "dini" kullanan Tayyip, iktidarda kalmak için de "ahlakı" kullanmaktadır. Bunun adı ancak herşeyi istismar politikası olabilir.
5. Siirtte yaşanan ahlaksızlıkları "münferit bir olay" olarak nitelendiren, sübyancı Hüseyin Üzmez olayında sessiz kalan Tayyip, bu olayları gündeme getirdikleri için basını suçlarken, Deniz Baykal olayında sadece Baykal'ı suçlamaktadır. Bu kaseti servis eden dinci VAKİT gazetesine yönelik en ufak bir serzenişte bile bulunmamaktadr. Dahası bu gazetenin yazarlarını her zaman ATA uçağında baş köşede ağırlamaktadır.
5. "Karısını aldatan mağdur olamaz" diyen Tayyip geçen seçim kampanyalarında karısını aldattığı ayan beyan bilinen başka birisininin ADNAN MENDERES'İN devamı olduğunu belirten afişler hazırlatmış, konuşmalar yapmıştır. (bkz. Milletin Adamları: Bu afişlerde Tayyip Menderes ve Özal yan yana resmedilmişti).

NOT: DP başkanı ADNAN MENDERES filimlere, kitaplara ve gazete haberlerine konu olacak biçimde alenen karısını aldatmıştır.AYHAN AYDAN adlı hanımefendi ile MENDERES'İN yaşadığı yasak aşk Yassıada duruşmalarına bile konu olmuştur.
Ama Tayyip Bey, Menderes'in bu açık aldatmasını dikkate almayarak kendisini Menderes'in devamı olarak görebilmiştir.

Bugün AKP'ye oy veren AKP'yi Tayyip'i destekleyen İslamcı burjuva (dikkat Müslüman demiyorum) içinde "DİNİ NİKAH ALDATMACASI" ile resmi nikahlı eşi dışında birçok kadınla birlikte olan kimbilir kaç kişi vardır... Kaçamak yaptığı kadınlara dini nikah kıyan İslamcıların yaptığı aldatma değil midir sayın Başbakan? "Karısını aldatan mağdur olamaz" felsefesi çerçevesinde sizi destekleyen bu ahlaksızlara da birçift sözünüz olmayacak mı?Yoksa onların yaptığını meşru mu görüyorsunuz?

Ayrıca Tayyip ve taifesinin OSMANLI HAREMİNE de sempatiyle baktıklarını hatırlatırım... Padişahların haremden gözüne kestirdikleri kadınla eşlerini alenen aldatma hakları vardır. "Aldatan mağdur olamaz" felsefesinden hareketle Osmanlı padişahlarına da savaş açacak mı acaba Tayyip?

Yeri gelmişken karısını aldatan son Osmanlı'dan da bahsetmeliyim. Padişah Vahdettin... Belgeler, İslamcı kesimin "kahraman" haline getirdiği Vahdettin'in de karısını aldattığını göstermektedir: Vahdettin, ilk eşi Nazikeda Sultan’la evlenirken ona “üzerine başka bir kadınla nikahlanmayacağı” sözü vermiştir. Evet! Vahdettin 7 yıl boyunca sözünü tutmuş, başka bir kadınla evlenmemiştir, ama bu sürede gizlice başka kadınlarla birlikte olmuştur. “Vahdettin Efendi, tıpkı babası Sultan Abdülmecit ve Ağabeyi Sultan Abdülhamit gibi kadınlara düşkündü… Yemin ettiği için bir başka kadını nikahına alamıyordu, ama gizli gizli kısa süreli aşklar yaşıyordu…” (Yılmaz Çetiner, Son Padişah Vahdettin, s.52). Başbakan ve taifesi, acaba "Karısını aldatan mağdur olamaz" diyerek Vahdettin'e de sırt çevirecek mi çok merak ediyorum doğrusu!


VAH BENİM MİLLETİM VAH: İŞTE PEŞİNE TAKILDIĞIN ADAMIN SON DURUMU....

Sinan MEYDAN


16 Mayıs 2010

 

Yorumlar  

 
+1 #1 engin cin 03-11-2012 01:50
az önceki ceviz kabugu programınızdan sonra sayfanıza girdim ve cok begendim.tez vakitte kitaplarınızdan faydalanacagım.az önce programda o fikrimidir zikrimidir vahdettin sevdalısı adama haddini bildirdinizya agzınıza saglık.sizin gibi 5 tane daha kemalist yazar olsa bu millet cahillikten kurtulur.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Motorcular.com

mini2017kontrol0001881