|
Kaydol
Okunma: 3336
Böldükçe Bölüyorlar! (Bu Oyuna Gelmeyelim) PDF Yazdır E-posta

Türkiye sonu bilinmeyen bir kör karanlığa doğru büyük bir hızla yuvarlanıyor.

Türk halkı, tarikatlar, cemaatler içinde, yandaş medyanın beyin yıkayan yayınlarıyla ve ele geçirilmiş yargının operasyonlarıyla sersemletiliyor.

İnsanların doğru karar verme yetisi yok ediliyor.

İnsanlar büyük güruhlar halinde oradan oraya sürüklenen “bilinçsiz yığınlar” haline getiiriliyor.

İnsanlar uyuşturuluyor!

Beyinler çökertiliyor!

Hafızalar hergün “istenilen yönde” yeniden formatlanıyor!

İnsanlar kin ve nefret tohumlarıyla her geçen gün çok daha fazla kamplara bölünerek, ötekileştirliyor.

Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Laik-Dindar, Atatürkçü-Cemaatçi, AKP’li-AKP’li olmayan gibi bölünmüşlüklere ve çatışmalara son günlerde yeni bölünmüşlükler ve çatışmalar ekleniyor.

Peki ama birilerinin bu toplumu “böldükçe bölmek” istemesinin amacı ne?

Yoksa bu iyi bişey; demokrasinin bir gereği mi?

Yoksa bu “bölünmüşlük” bir amaca yönelik olarak mı gerçekleştiriliyor?

Yoksa bu bölünmüşlüklerin çatışmaya dönüşmesi mi isteniyor?

Eğer öyle ise, ki bence öyle; bu çatışma ortamı kime ve neye hizmet edecek?

Görünen o ki, Atatürk’ün yüzyılın başında “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” diyerek birleştirdiği Türkiye, bugün “etnik-dinsel-mezhepsel-siyasi-ideolojik ve hatta sportif farklılıklar” vurgulanarak bölünüyor ve parçalanıyor….

Gerçek şu ki:

Atatürk,
Türk Ulus Devleti’ni “birleşme” formülüyle kurmuştu!

Erdoğan,
Türk Ulus Devleti’ni “ayrılık” formülüyle tasfiye ediyor!

Bizlerse, uyuşturulmuş beyinlerimizle,körermiş doğru karar verme yetilerimizle, birilerinin estirdiği rüzgara göre savruldukça savruluyoruz!…

Neyse boşverin bunları!… Biz son esen rüzgara bırakalım yine kendimizi: “Duydunuz mu FB 2. lige düşecekmiş!… Bu sene kesin bizim takım şampiyon!…”

Sinan MEYDAN

6 Temmuz 2011

 

Yorumlar  

 
+3 #4 yunus 06-07-2011 17:31
Sayın Sinan Hocam!
Zannedersem Ulus ve Millet kavramları konusunda aynı şeyi düşünmüyoruz. Siz sürekli Türk Ulusu tabirini kullanıyorsunuz . Acaba Türk Milleti tabiri kullanmak daha uygun olur mu? Bazı tabirler halk hafızasında yer etmiştir. Türk Ulusu dediğimiz zaman ne yazarsanız yazın, ön yargılı değerlendirilec ek yazının içeriği göz ardı edilecektir. O zaman artık Millet Tabirini, Türk Milleti kavramını, Türk Milliyetçiliği ideolojisini kullanmak toplum üzerinde daha etkili olmaz mı? Kaldı ki, bu bir takiye olmayacak gerçeğin ta kendisi olacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda yorum ve cevabınızı bekliyorum. Saygılarımla.
Alıntı
 
 
+2 #3 Hakan 06-07-2011 17:31
Sinan bey yaziniza katiliyorum. Ötekilestirmeyi bende hissediyorum. Öyle dar kafali insanlar var ki, yani adam güncel hayatinda sanki bir süzgec kullaniyor.
Bu alcak kisiler Türkleri bölmeye birebirdir. Yani bir bakiyorum adam gecmis benim soydasimi, kardesimi baska biri olarak, bir yabanci olarak görüyor ve kötü göz ile bakiyor.
Türkleri bölmeye calisiyorlar ki kolayca yaralayabilsinl er diye.

Gördügüm kadariyla Türkiyede ki Türkler medya olsun, siyaset olsun her yönden bölünmeye calisiyorlar ve uyutulup yönlendirilmeye calisiliyorlar. Kötü kisiler durup dururken düsman yaratiyorlar. Problemler var ise bu iyilik icinde cözülmeli.

Türkler saldiri altinda. Her ne kadar Türkiye Türklerin gözüksede, Türkler uzun onyillardir cesitli alanlarda saldiriya ugruyorlar. Hizmet gibi gözüken seyler Türklerin aleyhine bile isleye biliyor fakat bunlar görülmek istenmiyor.
Alıntı
 
 
+3 #2 Cem Tuncoglu 06-07-2011 17:29
Guzel bir saptama:

“Birlikte gucluyuz, bolundukce zayiflayip eziliriz…”

Sagolun…
Alıntı
 
 
+3 #1 EYÜP UZUNALİ 06-07-2011 17:26
Emeğinize sağlık sayın Sinan bey,çok teşekkür ederi bu kısa ve öz yazınızdan dolayı.Ülkemizde suları bulandırıp bir şeyler çevirmeye çalışılmaktadır .Türk ulusu olarak,maddi ve manevi değerlerimiz aynıdır ama durmadan ayrılık tohumları üzerimize ekilmekte bizde kuzu kuzu seyretmekteyiz.
Sizin gibi DURU yazanlar ve konuşanlar sayesinde ferahlıyoruz.
Saygı,sevgileri mle.
Eyüp UZUNALİ
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Motorcular.com

mini2017kontrol0001881