|
Kaydol
Okunma: 15680
CUMHURİYET TARİHİ YALANLARI 2. KİTAP, "Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanlarına Belgeli Cevaplar" PDF Yazdır E-posta

Sinan MEYDAN'ın son kitabı "CUMHURİYET TARİHİ YALANLARI, 2. KİTAP"  tüm kitapçılarda...

Kamuoyunda büyük ilgi gören CUMHURİYET TARİHİ YALANLARI adlı kitabımın ikinci cildini tamamladım. Yaklaşık 700 sayfa civarındaki ikinci ciltte Atatürk'ün ÇANAKKALE SAVAŞLARI'ndaki rolü, KÜRT SORUNU'NUN tarihsel arka planı (Şeyh Sait ve Dersim İsyanları), anlatılmayan SAİD-İ NURSİ gerçekleri ve İSMET İNÖNÜ hakkındaki çarpıtmalar, yalanlar, yanlışlar ve yutturmacalara yer verdim. 

İşte, CUMHURİYET TARİHİ YALANLARI (2. KİTAP)'ın arka kapak yazısı:

ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARININ YALANLARINA BELGELİ CEVAPLAR

Cumhuriyet Tarihi Yalanları; yandaşlığın, yalakalığın, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlığının pirim yaptığı bu günlerde, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e yönelik saldırılara, yalanlara, yanlışlara ve yutturmacalara belgelere dayalı olarak cevap vermek; kandırılan ve aldatılan kamuoyuna mümkün olduğu kadar gerçekleri göstermek amacıyla yazılmıştır.

Cumhuriyet Tarihi Yalanları’nın ikinci cildinde cevap verilen yalanlardan bazıları şunlardır:

«      Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’nda önemli bir başarısı yoktur! (Yalan)
«      Çanakkale Zaferi Liman Von Sanders’in eseridir! (Yalan)
«      Çanakkale Zaferini Yeşil Sarıklılar kazandırmıştır! (Yalan)
«      Kürt Sorunu Cumhuriyet’le başlamıştır! (Yalan)
«      Atatürk ve Cumhuriyet, Kürtlere düşmandır! (Yalan)
«      Atatürk Kürtlere özerklik sözü vermiştir! (Yalan)
«      Şeyh Sait İsyanı’nda İngiliz parmağı yoktur! (Yalan)
«      Dersim isyan etmemiştir! (Yalan)
«      Cumhuriyet Doğu’ya yatırım yapmamıştır! (Yalan)
«      Atatürk Dersim’de Alevi-Kürt katliamı yapmıştır! (Yalan)
«      Said-i Nursi Kurtuluş Savaşı kahramanıdır! (Yalan)
«      Said-i Nursi’nin Ayrılıkçı Kürt Hareketiyle ilgisi yoktur! (Yalan)
«      Said-i Nursi siyasetle ilgilenmemiştir! (Yalan)
«      Said-i Nursi Hür Adam’dır; Almancı ve Amerikancı değildir! (Yalan)
«      Atatürk, İsmet İnönü, CHP camileri kapatmıştır! (Yalan)
«      İsmet İnönü din düşmanıdır! (Yalan)
«      İsmet İnönü paralardan Atatürk fotoğrafını çıkartmıştır! (Yanlış)

Cumhuriyet Tarihi Yalanları’nda, Türkiye’nin dönüştürülme sürecinde, yakın tarihin nasıl sistemli bir şekilde çarpıtıldığı, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in nasıl “ahlaksızca” karalandığı ve Türk insanının nasıl “vicdansızca” kandırıldığı şüpheye yer bırakmayacak biçimde kanıtlanmıştır.

“Sevgili gençler!... Yalanlara, çarpıtmalara, yutturmalara karşı uyanık durun. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Gerçeğe saygı duyun ve gerçeği dürüst, namuslu kaynaklardan yararlanarak öğrenmeye çalışın. Doğru, gerçek tarihinizi, yanlışları ve doğrularıyla öğrenin. Ağzı kalabalık, kalemi karışık olanlara karşı dikkatli olun. Kanıtsız, belgesiz, tanıksız iddiaları, yani dedikoduları ciddiye almayın. Vicdanınız ve sağduyunuz pusulanız olsun. Tarihimizdeki doğrulardan yararlanın, yanlışlardan uzak durun.”

(Turgut Özakman, Cumhuriyet, Ankara, 2009, s.12,13)

“Dünyanın yarısını her zaman ve dünyanın hepsini bir zaman aldatmak mümkündür; fakat bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sinan MEYDAN
7 Temmuz 2011

 

Yorumlar  

 
0 #11 Cem Kalaycı 24-06-2013 08:58
Kitaplarınızın tamamı kütüphanemde yerlerini aldılar, hepsini de büyük bir keyifle okudum. Yararlandığınız kaynaklar göz önüne alındığında ve bütün kaynakları kitaplarınızın arkasında ayrıntısıyla vermenizden ötürü de kitaplarınız mini birer ansiklopedi özelliği taşımaktalar... Bu mini ansiklopedileri daha kullanışlı hale getirip aradığımız şeyi daha hızlı bulmak adına, bilgisayar formatı şeklinde (Örneğin PDF uzantılı) nasıl edinebilirim?

YANIT: Teşekkürler. Kitaplarımın yeni baskılarında arkalarında bir indeks olacaktır. Böylece kitaplar daha kullanışlı hale gelecektir. Bilgisyar formatı biçiminde henüz yayınlanmamıştı r
Alıntı
 
 
+2 #10 kamil 18-06-2013 19:13
“Bir kimse sonsuza dek, herkes ise bir süre kandırılabilir; fakat herkes sonsuza dek kandırılamaz.”

Abraham Lincoln 'ün sözünü biraz değiştirip M.Kemal'in sözü gibi paylaştığınız bu tekzip yazısında. Eksik cümle bile yeterli olur. Fazlasına gerek yok

YANIT: O sözü değiştren ben değilim bizzat ATATÜRK'tür. Atatürk o sözü 1930'da kaleme aldırdığı VATANDAŞ İÇİN MEDENİ BİLGİLER KİTABI'NDA kullanmıştır. BKZ. lütfen.Lincoln'dan haberiniz var ama Atatürk'ten yok!
Alıntı
 
 
+1 #9 efekan 29-05-2013 06:37
"Gökten indiği sanılan kitapla devlet yönetilmez" diyor M. Kemal..
Ayet meali:"Yeryüzünü benim kurallarımla yönetmeyenler kafirlerin tâ kendileridirler ." (Maide süresi - 44. ayet)

YANIT. Kuran'ı gerçekten anlamanızı ne kadar çok isterdim bir bilseniz. Yukarıda anlamını yazdığınıZ MAİDE 44'den ne anlıyorsunuz? Allah orada "yeryüzünde kendi kurallarıyla yönetmeyenler" derken ne kastediyor hiç düşündünüz mü? İslama göre bütün evren Allah'ın kurallarıyla dizayn dilmiştir.Evrenin işleyiş yasaları yani fizik kanunları Allah'ın kurallarıdır. Aklı ve bilimi kullanmak ALLAH'IN EN ÖNEMLİ KURALIDIR. Bu nedenle neredeyse bütün ayetlerin sonu "ONDA AKLINI KULLANANLAR İÇİN BÜYÜK HİKMETLER VAR" diye biter. Atatürk, Allah'ın en önemli üç kuralına OKUMAK, AKIL VE BİLİMİ KULLANMAK harfiyen uymuştur. İslam dünyası ALLAH'IN BU KURALLARINA UYMADIĞI İÇİN BUGÜN SEFALET İÇİNDEDİR.İşte Atatürk'ün sizden farkı bu KURANİ GERÇEĞİ sizden çok daha iyi anlamış olmasıdır. (sinan MEYDAN)
Alıntı
 
 
-5 #8 Erol Duran 03-04-2013 11:42
Sayın Sinan Bey, kitaplarınızı ilgiyle okuyorum. Allah sizden razı olsun. Sizin TV programlarınızı da hiç kaçırmam. Size bu emeğinizden dolayı çok teşekkür ederken,
Buradan Burak Bey'e de bir yanı vermek istiyorum. Kuranın türkçeleştirilm esi, ezanın türkçeleştirilm esi ona göre dine ihanetmiş. Bilgi eksikliği insanları her zaman yanlış düşünmeye sevk eder. Eminim ki bu arkadaşın kurandan da haberi yoktur. Ama ne varki, hem okumamış olacaksın hem de okuyup yazanlara zehir zemberek konuşacaksın. İşte benim kabul edemediğim nokta sadece burasi. Bilmeden (anlamadan) yapılan ibadet nafiledir. Bilmeden kör gtözle el yordamıyla yürümenin anlamı din olamaz. Yüce Allah diyorki "Hiç bşlenle bilmeyen bir olur mu?" "Biz size peygamberleri aranızdan seçtik ki, ayetlerimizi size naklederken anlayasınız diye". Yani bu arkadaş kesin kurandan bi haber. Diyecek fazla bir şey yok. Size kolay gelsin, yolunuz açık olsun. Amin
Alıntı
 
 
-12 #7 Burak Karaoğlu 22-04-2012 12:24
Sayın Sinan Bey acaba tek parti döneminde döneminde yatakhane yapılan camileri,Arapça ezan yerine Türkçe ezanı getirmelerini din düşmanlığı değil de hangi düşmanlığa bağlıyorsunuz?
Alıntı
 
 
+6 #6 dila 28-02-2012 12:46
:-) kitabınız dikkatimi çekti ve en yakın zamanda alacağim işallah mukemmel bir kitaba benziyor
Alıntı
 
 
+1 #5 Buse Çetinkaya 23-02-2012 15:46
Sinan Bey,
Ben 1.kitabı okuyorum şu an,çok güzel, elinize,emeğini ze sağlık.Bitirince 2.sine de başlayacağım.Bi sonraki kitabınızda Lozan antlaşmasına da yer verip,onunla ilgili saçma iddiaları da çürütürseniz çok memnun olurum. Özellikle şu yalancı mısıroğlu dengesizi çok atıp tutuyor bu konuda,sinirler i çok bozuyor.
Size ne kadar teşekkür etsek az, günümüzde Atatürk'le ilgili her şey çerpıtılıp karalanmaya çalışılıyorken, sizin buna izin vermememeniz çok sevindirici,her kese kitaplarınızı tavsiye ediyorum.
Tekrar Türk gençliği adına teşekkür ederim.
Başarınız daim olsun.
Saygılarımla..
Alıntı
 
 
+2 #4 İrfan Taşcı 10-01-2012 23:24
Şu günlerde kitabı okuyorum,yarıla dım sayılır.Ülkemizde bir Kürt sorunu değil,bir terör sorunu olduğu konusundaki düşüncelerimi bu eseriniz sayesinde derinleştirme fırsatım oldu.İnsanın kanını donduran ihanetleri gün ışığına çıkardınız,aklı nıza ve kaleminize sağlık.Umarım bu bilgiler özellikle yarınlarımızı yaşayacak kardeşlerimize ve tüm halkımıza ulaşır.Çanakkale ruhu hiç ölmeyecek,zira, bir büyüğümüzün söylediği gibi,muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdak i asil kanda mevcuttur.Sinan Bey,size ve ailenize gönlünüzden geçenleri diliyorm.
Alıntı
 
 
+2 #3 Killuminati 23-10-2011 22:45
Selam. HÜR-ADAM olduğu bir gerçektir. Şöyle ki: O' bir FREE-MASON dur. buyrun bunlarda kanıtı.http://michaelsikkofie ld.blogspot.com/2011/06/ataturk-neden-olduruldu.html xXxXx http://michaelsikkofie ld.blogspot.com/2011/06/3-dunya-savas-akp-ve-said-nursi.html (Bolca küfür içerir

KRAL VE BEN'le tanıdım sizi. En yakın zamanda kitaplarınızla takip etmeye devam edeceğim. Saygı ve sevgilerimle.
Alıntı
 
 
+5 #2 SEYRANİ DURAK 15-10-2011 13:17
1517 YILINDAN BERİ NAKŞİBENDİ TARIKATINI İNGİLİZLER SATIN ALMIŞTIR.. KURULAN CUMHURİYETE KARŞI, İNGİLİZLER NAKŞİBENDİ TARIKATINI KULANAGELMİŞLER DİR.1517 YILIN YAVUZ SULTAN SELİM..NAKŞİBENDİ ŞEYHİ ŞEYH İDRİS BİTLİSİ..YE HARRAN OVASINI ALEVİLERİ KATLETMESİ KARŞILIĞINDA TAPULAMŞTIR..O GÜNDEN BERİ İNGİLİZLKER NAKŞİBENDİ TARIKATINI İSTANBULU ALAN ALEVİLERE KARŞI MAŞA OLARAK KULLANMIŞTIR. 8)
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Motorcular.com

mini2017kontrol0001881